car-line.org.pl

Portal Motoryzacyjny

kurtka dla motocyklisty
Motoryzacja

Czym się charakteryzuje kurtka dla motocyklisty?

Ubrania dla motocyklistów to coś więcej niż tylko stylizacja — to również bezpieczeństwo oraz komfort jazdy w każdych warunkach. Specjalne protektory, wysokiej jakości materiały oraz ciekawy i oryginalny design, wszystko to sprawia, że odzież dla miłośników szybkich, dwóch kółek to produkty z najwyższej półki. Kurtki motocyklowe, spodnie lub kombinezony mają zapewniać swobodę ruchów oraz ochronę newralgicznych miejsc na ciele.

Cechy dobrej kurtki dla motocyklisty

Odzież powinna być wykonana z solidnych materiałów, które są bardzo odporne na przetarcia oraz uszkodzenia. Kurtka motocyklowa zazwyczaj wykonana jest ze skóry naturalnej lub syntetycznej, spotyka się również kurtki tekstylne, które zrobione zostały z bardzo wytrzymałej bawełny, która doskonale sprawdza się w trudnych warunkach. Dodatkowe protektory, które producenci odzieży motocyklowej umieszczają w newralgicznych miejscach, mają na celu wzmacniać odzież oraz chronić ciało motocyklisty w razie upadku. Kurtki motocyklowe powinny dobrze przylegać do ciała, ale równocześnie muszą zapewniać pełną swobodę ruchów, głównie rąk oraz ramion. Niektóre modele kurtek zostały wzbogacone w elementy odblaskowe. Zapewnia to świetną widoczność podczas wieczornych przejażdżek.

Kurtki motocyklowe dla profesjonalistów

Produkty z górnej półki cechują się niezwykłą odpornością na czynniki środowiskowe, w tym na wiatr oraz na zimno. Zapewniają doskonałą ochronę podczas szybkiej jazdy w czasie wiatru, słońca oraz deszczu. Wodoszczelny materiał sprawia, że nie trzeba ze sobą wozić ochrony przeciwdeszczowej. Kurtki motocyklowe dla profesjonalistów mają membrany, które pozwalają skórze oddychać, jednocześnie chroniąc ją przed wodą i wilgocią. Dzięki temu skóra jest sucha, nawet podczas letnich dni. Duża ilość kieszeni pozwala na dobrą organizację, a otwory wentylacyjne poprawiają komfort termiczny w trakcie jazdy w ciepłe dni. Protektory wykonane z bardzo odpornego materiału chronią wrażliwe miejsca przed uszkodzeniem, ponieważ są niezwykle lekkie oraz solidne.

Technologie używane przez producentów odzieży motocyklowej

Kurtka motocyklowa renomowanych producentów to produkt bogaty w nowe technologie, które mają na celu poprawiać komfort oraz bezpieczeństwo posiadacza motocykla. Są to odblaski wytworzone w technologii retrorefleksji oraz nowoczesne materiały, takie jak polimery, które stanowią bazę dla protektorów. Ochraniacze są bardzo elastyczne, gwarantują wygodę oraz wysoką ochronę. Materiał, z którego wykonuje się odzież motocyklową, może gromadzić ciepło, co znakomicie zapobiega przegrzewaniu się podczas jazdy.