car-line.org.pl

Portal Motoryzacyjny

Elektryczny Suzuki Swift
Samochody

Elektryczny Suzuki Swift? Na razie cieszmy się wersją Sport Hybrid!

Wielu fanów japońskiej marki zastanawia się, kiedy do oferty dołączy elektryczny Suzuki Swift. W końcu większość producentów podąża właśnie w tym kierunku, a Swift jest jednym z najważniejszych modeli w historii japońskiego koncernu, dlatego powinien być wizytówką epoki elektryfikacji Suzuki. Póki co producent bardziej skupia się na technologii napędu hybrydowego, która została już dopracowana do tego stopnia, że sprawdza się nawet w samochodach o sportowym charakterze. Doskonałym dowodem na to jest Suzuki Swift Sport Hybrid.

Dobra propozycja dla niemających przekonania do napędu elektrycznego

Samochody elektryczne mają być odpowiedzią na potrzeby środowiska – są zeroemisyjne, a przy tym bardzo tanie w eksploatacji. Z drugiej jednak strony korzystnie pod tym względem wypadają również modele hybrydowe.

Suzuki Swift Sport Hybrid producent zastosował technologię tzw. „miękkiej hybrydy”, gdzie generator elektryczny wspiera jednostkę benzynową dodatkową mocą i momentem obrotowym. Pozwala to ograniczyć emisję spalin, jednocześnie przekładając się na obniżenie zużycia paliwa. Swift w tej wersji spala tylko 5,6 litra benzyny na setkę w cyklu WLTP.

Lubisz adrenalinę za kółkiem? Ten samochód Ci jej dostarczy

Suzuki Swift Sport Hybrid nie jest samochodem sportowym wyłącznie z nazwy. Świadczą o tym już same dane techniczne, według których auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie zaledwie 9,1 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi natomiast 220 km/h.

Znakomite osiągi są zasługą jednostki benzynowej 1.4 BOOSTERJET o mocy 129 KM, generującej 235 Nm momentu obrotowego. Silnik jest niesamowicie elastyczny, chętnie wkręca się na obroty, kierowca przez cały czas ma komfort posiadania odpowiedniego zapasu mocy pod pedałem gazu, co pozwala nie tylko czerpać ogromną przyjemność z jazdy, ale też zachować wysoki poziom bezpieczeństwa (zwłaszcza na drodze jednopasmowej).

Rewelacyjne właściwości jezdne

Suzuki Swift Sport Hybrid jest nie tylko jednym z najciekawszych hot hatchy na rynku, ale też jednym z najlepiej prowadzących się samochodów bez podziału na segmenty. W wielu testach tego modelu możemy przeczytać, że auto jeździ jak gokart i nie ma w tym stwierdzeniu przesady.

Układ jezdny jest fantastycznie zestrojony, a kierowniczy pozwala zachować poczucie pełnej kontroli nad wydarzeniami na drodze. Docenisz to zwłaszcza podczas dynamicznego wchodzenia w zakręty, gdzie usportowiony Swift czuje się zdecydowanie najlepiej.

Na elektryczne Suzuki Swift jeszcze przyjdzie czas

Póki co warto cieszyć się hybrydową wersją Sport, która dostarcza tak wiele emocji, że naprawdę nie ma sensu rozważać, kiedy i czy w ogóle na rynku pojawi się wariant elektryczny. Suzuki Swift Sport Hybrid to hot hatch z charakterem, który potrafi też być bardzo oszczędny i przyjazny środowisku naturalnemu – czyli robi dokładnie to samo, co popularne „elektryki”.

Suzuki Swift Sport Hybrid możesz sprawdzić osobiście podczas jazdy testowej. Umów się na nią w salonie autoryzowanego dealera japońskiej marki – MM Cars Suzuki w Katowicach, Zabrzu, Lubinie lub Warszawie.