car-line.org.pl

Portal Motoryzacyjny

przesyłki do anglii
Motoryzacja

Jak długo idą przesyłki do Anglii?

W ostatnich latach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się przesyłki do Anglii. Obecna technologia pozwala wysłać paczkę nawet bez wychodzenia z domu.

Przesyłki międzynarodowe

Niektóre firmy kurierskie oferują taką usługę online, która polega na tym, że po przesyłkę wysyłany jest kurier. Jedynym obowiązkiem nadawcy w takim wypadku jest wydrukowanie etykiety i naklejenie jej na paczkę. Anglia jest silnym ekonomicznie państwem, które oferuje dobre warunki zatrudnienia. Z tego powodu wielu rodaków decyduje się na wyjazd. Warto zwrócić uwagę na fakt, że możliwe jest śledzenie przesyłki wysyłanej do Anglii. Po nadaniu przesyłki międzynarodowej otrzymasz numer indywidualny, który umożliwia sprawdzenie w każdej chwili gdzie paczka się znajduje. Takie rozwiązanie sprawia, że znana jest dokładna lokalizacja przesyłki. Dzięki temu adresat może znacznie łatwiej zaplanować sobie dzień, ponieważ nie musi cały czas czekać na kuriera. Oczekiwanie na doręczenie może czasami się znacznie przedłużyć, ponieważ procesy logistyczne są dosyć skomplikowane i niestety zdarzają się opóźnienia. Oznacza to, że zarówno eksport, jak i import są pod pełną kontrolą nadawcy. Najlepiej korzystać z usług firm kurierskich, które cieszą się dobrą opinią i od wielu lat działają na rynku. Od wielkości przesyłki zależy w dużej mierze jej cena. W internecie są z reguły dostępne cenniki, dzięki którym można wstępnie oszacować koszty wysyłki.

W jakim czasie zostanie dostarczona?

Przeważnie paczka do Anglii jest dostarczana w ciągu 2 dni roboczych. Oczywiście w niektórych sytuacjach ten czas może się przedłużyć i trzeba o tym pamiętać podczas nadawania przesyłki. Dobrym rozwiązaniem jest również zamówienie kuriera o wczesnej porze, dzięki czemu jest szansa, że jeszcze następnego dnia paczka dotrze do adresata. Transport lotniczy paczek cieszy się ostatnio dużym zainteresowaniem. Paczka powinna być przygotowana zgodnie z ogólnymi wymogami, a jej zawartość musi być zgodna z tym co w opisie. Usługi kurierskie są realizowane bezpiecznie i sprawnie, jeżeli klienci przestrzegają regulaminu. Należy pamiętać, że obowiązują pewne ograniczenia, które dotyczą zawartości przesyłki. Paczka nie może zawierać między innymi żywych i martwych zwierząt, broni palnej, żywności, narkotyków, biżuterii oraz przedmiotów o dużej wartości. Dokładny spis rzeczy, które nie mogą być transportowane jest zamieszczony w internecie i warto się z nim zapoznać. Może się bowiem okazać, że wysyłka zostanie zablokowana i przyjęta, a ty pożegnasz się ze swoim towarem.

Jak wysłać paczkę do Anglii?

Ponad 21 milionów Polaków żyje na emigracji, a około 500 tysięcy z nich w samej Anglii. To powoduje, że wysyłka paczek między Polską a Anglią jest niezwykle popularna. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że jest wiele możliwości wysyłki. Klienci mogą skorzystać z usług kurierskich (sprawdź ofertę na https://allekurier.pl), tradycyjnej poczty lub prywatnej firmy przewozowej. Należy jednak pamiętać, że najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego lepiej korzystać ze sprawdzonych i renomowanych firm. Kurier wydaje się być najlepszym wyborem, ponieważ czas doręczenia przesyłki przez pocztę polską czasami jest bardzo długi. Dodatkowo koszty nie są dużo niższe, dlatego usługi kurierskie wypadają znacznie lepiej. Procedura wysłania paczki nie jest skomplikowana i nawet mało doświadczona osoba powinna sobie z tym poradzić. Wystarczy tylko komputer z dostępem do internetu, ponieważ kurier osobiście odbierze paczkę. Koszt przesyłki zależy również od odległości i rodzaju transportu. Jeżeli chodzi o wysyłkę lądową to będzie ona tańsza niż lotnicza, ale zajmie również dużo więcej czasu.