car-line.org.pl

Portal Motoryzacyjny

pistolet lakierniczy
Motoryzacja

Jak wybrać odpowiedni pistolet lakierniczy?

Istnieje kilka różnych czynników, które decydują o tym, na jaki pistolet lakierniczy się decydujemy. Przede wszystkim są to cechy pistoletu, które najbardziej będą pasowały do typu działalności, jaką wykonujemy. Warto jednak też zapoznać się z tym, kto produkuje pistolety lakiernicze i którą firmę wybrać.

Czym powinien charakteryzować się pistolet lakierniczy?

Pistolety lakiernicze dzieli się na nisko- i wysokociśnieniowe, a także o zredukowanym ciśnieniu. Występuje także podział wśród pistoletów niskociśnieniowych na takie, które zużywają mało materiału i mało powietrza. W zależności od wykonywanych prac możemy wybrać pistolet wysokociśnieniowy, który pozwala oszczędzić czas malowania, ale jest mniej precyzyjny, bądź niskociśnieniowy – wyposażony w większą liczbę otworów, wymagający zachowania niedużej odległości od malowanej powierzchni. Podczas decyzji o wyborze pistoletu mamy też możliwość zakupienia pistoletu ze zbiornikiem na lakier górnym bądź dolnym. Umiejscowienie zbiornika przekłada się bezpośrednio na funkcjonalność urządzenia. Przy bardzo precyzyjnej pracy, wymagającej skupienia się na szczegółach, lepiej jest wybrać pistolet ze zbiornikiem górnym. Jeśli zapoznaliśmy się już ze wszystkimi interesującymi nas specyfikacjami dotyczącymi pistoletów lakierniczych przyszedł czas na wybór producenta.

Producenci pistoletów lakierniczych

Istnieje kilka wiodących producentów pistoletów lakierniczych. Wśród nich wyróżnić można marki DeVilbiss, SATA, IWATA, Aerometal, czy Sico Tools. Każdy z producentów stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i oferować jak najlepsze pistolety lakiernicze. Którego z producentów wybrać?

DeVilbiss – lider na rynku pistoletów lakierniczych

DeVilbiss to producent, którego pistolety często można spotkać w zakładach lakierniczych. Marka Devilbiss istnieje od 1888 r. i obecnie jest jedną z największych, która produkuje urządzenia natryskowe na rynek motoryzacyjny i przemysłowy. DeVilbiss posiada ogromne doświadczenie w produkcji pistoletów lakierniczych, ale pozycję lidera wypracowuje sobie także przez ciągłe inwestowanie w rozwój nowoczesnych technologii. To marka, która powinna być znana każdemu, kto zajmuje się lakiernictwem. Oferuje szeroki wybór urządzeń natryskowych, rodzajów pistoletów, dysz i rozpylaczy. Wszystko po to, by klient znalazł idealne rozwiązanie dla siebie.

Wybór pistoletu lakierniczego jest czasochłonny i wymaga dokładnego rozeznania się w istniejących możliwościach. Warto jednak poświęcić ten czas, ponieważ urządzenie to będzie towarzyszyć nam w pracy przez kolejne lata. Dobrze więc, by całkowicie odpowiadało naszym wymaganiom i zapewniało maksymalny komfort użytkowania.

TS-SYSTEM oficjalnym, polskim dystrybutorem produktów DeVilbiss

Szukając pistoletów lakierniczych DeVilbiss, najlepiej kupić je u oficjalnego, polskiego dystrybutora. W Polsce taką firmą jest TS-SYSTEM. Poza sprzedażą urządzeń, proponują także kompleksowe usługi: montaż i serwis systemów lakierniczych, a także fachowe doradztwo przedstawicielom z sektora przemysłowego. Więcej informacji znajdziesz na www.devilbiss.info.