car-line.org.pl

Portal Motoryzacyjny

złom
Samochody

Jak wygląda wycena pojazdu w skupie aut przeznaczonych do złomowania,kasacji?

Czy zastanawiasz się, jaką wartość ma Twój używany samochód? Zamiast tracić czas na umieszczanie ogłoszeń i czekać na odpowiedzi, skorzystaj z naszego skupu samochodów przeznaczonych do złomowania lub na części. Oferujemy szybką i uczciwą wycenę, dzięki której możesz łatwo i wygodnie sprzedać swój pojazd. Skupujemy wszystkie pojazdy, niesprawne, powypadkowe, niekompletne, wycofane z ruchu, bez przeglądu, bez aktualnego OC. Wydajemy zaświadczenie o demontażu pojazdów. Zgłaszamy kasację w wydziale komunikacji. Odbieramy pojazdy lawetami bezpłatnie.

Co wpływa na wycenę pojazdu?

Wartość każdego samochodu jest indywidualnie określana. Proces wyceny uwzględnia szereg różnorodnych czynników, zarówno bezpośrednio związanych z samochodem, jak i te, które na pierwszy rzut oka nie wydają się z nim powiązane. W skupie aut, w przypadku wyceny złomu, proces oceny wartości pojazdu jest zazwyczaj prostszy, ponieważ samochód jest traktowany jako surowiec wtórny do recyklingu. Oto kilka podstawowych czynników, które mogą wpływać na wycenę złomu samochodu:

  • Waga samochodu: W przypadku złomu samochodowego, jednym z głównych czynników wpływających na wycenę jest jego waga. Często stosuje się stawkę za kilogram lub tonę złomu, która może różnić się w zależności od lokalnych rynkowych warunków.Oprócz złomu w pojazdach jest też dużo innych odpadów,które obniżają wartość złomu takie jak np.tworzywa sztuczne , szkło , guma , glikole,oleje,płyny hamulcowe i inne
  • Analiza wartości części: Jeśli samochód nie nadaje się do naprawy jako całość, skup aut może dokonać wyceny na podstawie wartości części. Szczególnie cenne mogą być części zamiennych, które są w dobrym stanie i mogą być użyte w innych pojazdach.
  • Aktualna cena złomu: Wycena samochodu przeznaczonego do skupu aut opiera się również na aktualnej cenie złomu na rynku. Skup aut bierze pod uwagę wagę samochodu i bieżące stawki złomu, aby określić wartość wyeksploatowanego pojazdu.W każdym samochodzie oprócz złomu jest również dużo innych odpadów np. szkło,plastiki ,gąbka w siedzeniach ,płyny eksploatacyjne i inne za które to stacja demontażu musi zapłacić za utylizację.
pojazd

Wycena pojazdu w skupie aut Adaxs

Na podstawie zebranych informacji i przeprowadzonej analizy, specjaliści Adaxs ustalają rzetelną wycenę samochodu. Ostateczna oferta jest przedstawiana klientowi, a cały proces przebiega sprawnie i terminowo. Sprzedaż samochodu do skupu warto rozważyć zwłaszcza jeśli brakuje czasu lub potrzebne są pilne środki finansowe. Samodzielna sprzedaż pojazdu może być żmudnym procesem, który wymaga starannego przygotowania.  Skup aut zapewnia ekspresową sprzedaż, co jest istotne dla osób, które mają pilne potrzeby, np. potrzebę nagłej gotówki. To jedno z najlepszych miejsc, gdzie można szybko sprzedać samochód,bez względu na stan techniczny pojazdu, dlatego warto skorzystać z tak atrakcyjnej oferty.