car-line.org.pl

Portal Motoryzacyjny

Zakupy

Jakie felgi wybrać?

Znudził ci się dotychczasowy wygląd twojego auta albo po prostu chciałbyś przynajmniej odrobinę poprawić jego stan techniczny? A może marzy ci się osiągnięcie obu tych celów za jednym zamachem? W takim razie nowe felgi samochodowe będą dla ciebie najlepszym wyborem. Dzięki nim twoje stare auto może nagle przemienić się w iście sportowy model. Odpowiednie dopasowanie felg sprawi więc, że będziesz czerpać o wiele większą przyjemność z jazdy autem. Do wyboru masz zwykle felgi aluminiowe i salowe. Które więc będą lepsze? Jakie są ich główne zalety i wady (o ile takie istnieją)?

Tak naprawdę felgi aluminiowe od lat uchodzą za najlepszy typ tego rodzaju produktów. Większość osób poleca je dużo bardziej niżeli odpowiadające im felgi ze stali. Dlaczego tak się dzieje? Pierwsza różnica tyczy się wagi obu produktów. Ogólnie rzecz biorąc felgi aluminiowe zawsze będą lżejsze od tych stalowych. Ostatnio zresztą zmieniono ich metody wytwarzania, które pozwoliły uzyskiwać jeszcze niższą masę produktu. A ona ma znaczenie. „Odchudzone” felgi aluminiowe będą bowiem znacznie mniejszym obciążeniem dla twojego auta niżeli felgi ze stali. Nie obciążą aż tak mocno układu jezdnego. Przy okazji nie będą też zbyt szybko się zużywać, na czym oczywiście powinno ci zależeć. Felgi nie są przecież jakoś wyjątkowo tanimi artykułami motoryzacyjnymi. Warto by było więc zainwestować od razu w coś porządnego i trwałego, by później móc tego używać przez kolejne najbliższe lata.

Co by jednak nie mówić – kierowcy coraz częściej przedkładają wygląd nad jakość produktu. A na szczęście felgi aluminiowe łączą te dwa elementy w jedną spójną całość. Poprzez dopasowanie felg z aluminium do swojego auta będziesz mógł mu zapewnić wysoką wartość estetyczną. Poprawie ulegną jego właściwości wizualne. Samochód stanie się po prostu estetyczny, bo niestety felgi ze stali zwykle nie prezentują się na pojazdach motoryzacyjnych zbyt dobrze. Uważaj jednak, by z takimi felgami nie przesadzić. Te o wymyślnym i nietypowym wzorze mogą wyglądać dobrze, ale raczej wyłącznie na sportowych modelach aut, które same wymuszają stosowanie przy nich takich dodatków. Jeżeli więc próbujesz uzupełnić czymś klasyczne auto osobowe, lepiej aż tak bardzo nie szalej. Zdecyduj się na felgi o prostym wzorze i klasycznym rozmiarze. Zwróć uwagę na ich detale, aby wszystko było dopracowane. Taki typ felg aluminiowych doskonale odmłodzi twój samochód. Najprawdopodobniej też delikatnie podrasuje jego ogólny wizerunek, abyś mógł czuć się w nim jeszcze lepiej.