car-line.org.pl

Portal Motoryzacyjny

Leasing samochodowy dla firm
Motoryzacja

Leasing samochodowy dla firm – poznaj zalety tego finansowania

Leasing operacyjny to wciąż najpopularniejsza forma finansowania zakupu nowego samochodu w Polsce. Korzystają z niej przede wszystkim mikro i mali przedsiębiorcy, którzy stanowią około 70% wszystkich klientów firm leasingowych. Jest wiele powodów, dla których przedsiębiorcy tak chętnie decydują się na leasing samochodowy dla firm. Najważniejsze z nich omawiamy w naszym artykule.

Dostępność leasingu

Leasing samochodowy to nie tylko wybór, ale często wręcz jedyna dostępna opcja. W sytuacji, gdy przedsiębiorca nie dysponuje wolną gotówką lub nie może jej przeznaczyć na zakup pojazdu (dbając o płynność finansową biznesu), decyduje się właśnie na skorzystanie z finansowania w formie leasingu operacyjnego.

Leasing jest dostępny nawet dla bardzo małych, jednoosobowych firm, które generują relatywnie niewysokie przychody. Minimum formalności (uproszczona procedura) to dodatkowa zachęta do wybrania leasingu.

Korzyści podatkowe

Leasing operacyjny to w wielu przypadkach najkorzystniejszy sposób nabycia pojazdu na potrzeby działalności gospodarczej. Nie dość, że przedsiębiorca nie ponosi wysokiego kosztu początkowego, to jeszcze każda miesięczna rata oraz wszelkie inne opłaty poniesione z tytułu zawarcia umowy leasingowej stanowią koszt uzyskania przychodu.

Oznacza to, że samochód w znacznej części „spłaca się sam”, a już szczególnie w warunkach wysokiej inflacji, która dewaluuje realną wartość zadłużenia z tytułu leasingu.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że jeśli samochód jest użytkowany wyłącznie do celów firmowych, to przedsiębiorca ma prawo odliczyć 100% podatku dochodowego i podatku VAT od każdej zapłaconej raty leasingowej.

Elastyczność

Przedsiębiorca jest partnerem dla firmy leasingowej, dlatego może swobodnie negocjować warunki umowy, a także zmieniać jej zapisy już w trakcie współpracy. Dzięki temu warunki leasingu mogą zostać perfekcyjnie dopasowane do Twoich potrzeb i możliwości finansowych, m.in. w zakresie wysokości czynszu inicjalnego, wartości wykupu czy wysokości rat oraz okresu obowiązywania umowy.

Co więcej, możesz zdecydować, czy chcesz wykupić samochód po zakończeniu umowy, czy może zdecydować się na kolejny leasing i przesiadkę do nowego auta.

Praktycznie neutralny wpływ na zdolność kredytową przedsiębiorcy

Leasing operacyjny często jest pierwszym rodzajem finansowania, z jakiego korzystają przedsiębiorcy. Wynika to z faktu, że leasing ma stosunkowo niewielki wpływ na zdolność kredytową. Dzięki temu nawet mając auto w leasingu wciąż zachowujesz szansę na otrzymanie np. kredytu inwestycyjnego.

Wybierz najlepszy leasing samochodowy dla Twojej firmy

Jeśli nie chcesz tracić czasu na analizowanie poszczególnych ofert leasingowych i bez przerwy odbierać telefonów od różnych sprzedawców, to skorzystaj z bardzo wygodnej usługi iBemo, która daje Ci dostęp do najlepszych warunków finansowania zakupu samochodu.

iBemo zapewnia kompleksową obsługę w zakresie nie tylko wyboru leasingu operacyjnego, ale także konstruowania umowy z pomocą doradcy, który podpowie Ci najlepsze rozwiązania w zakresie m.in. ubezpieczenia pojazdu, ubezpieczenia GAP czy pakietów serwisowych. Wysokość miesięcznej raty oraz całkowity koszt leasingu zostaną ściśle dopasowane do Twoich możliwości finansowych.

Dzięki wsparciu grupy dealerskiej Bemo Motors, iBemo gwarantuje dostęp do szerokiego rynku samochodów najpopularniejszych marek, w tym Ford, Mercedes, Volvo, Hyundai, Mazda, Peugeot czy Citroen.

Ze szczegółami usługi iBemo zapoznaj się na stronie internetowej https://ibemo.pl.