car-line.org.pl

Portal Motoryzacyjny

Oleje i płyny przekładniowe
Motoryzacja

Oleje i płyny przekładniowe — niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania samochodu

Oleje i płyny przekładniowe to kluczowe elementy, które zapewniają prawidłowe funkcjonowanie Twojego samochodu. Ich głównym zadaniem jest smarowanie elementów przekładni, co zapobiega tarcia, a także usuwanie brudu i wspomaganie chłodzenia. W przypadku automatycznej skrzyni biegów olej przekładniowy pełni dodatkową funkcję – jest odpowiedzialny za przeniesienie momentu obrotowego pomiędzy elementami przemiennika momentu obrotowego. Regularna kontrola oleju przekładniowego jest niezwykle ważna, a odpowiedni jego poziom i stan zapewniają bezpieczeństwo i wysoki komfort jazdy.

Jakie problemy mogą wynikać ze zużytego oleju przekładniowego?

Zużyty olej przekładniowy może prowadzić do szeregu problemów, zarówno w skrzyni biegów manualnej, jak i automatycznej. Może to objawiać się szarpaniem podczas zmiany biegów, uślizgami, brakiem możliwości wrzucenia odpowiedniego biegu oraz wyjątkowo głośną pracą. Wszystko to może skutkować awarią skrzyni biegów. Jeśli zaobserwujesz u siebie właśnie takie problemy, może to oznaczać, że konieczna jest wymiana płynu przekładniowego.

Oleje przekładniowe w ofercie 2407.pl — najwyższa jakość w korzystnej cenie

W ofercie sklepu internetowego 2407.pl znajdziesz szeroki wybór olejów przekładniowych najwyższej jakości, zarówno oryginalnych, jak i zamienników https://2407.pl/oleje-plyny-pedniane/. Dostępne są oleje do skrzyń biegów dla takich marek, jak BMW, Champion Lubes, Fan Faro, Eurol, Liqui Moly oraz Mobil. Wszystkie produkty wyróżniają się doskonałym składem i są oferowane w wyjątkowo korzystnych cenach. Oprócz wysokiej jakości produktów sklep 2407.pl oferuje profesjonalną obsługę oraz szybką realizację zamówienia.

Jak często należy wymieniać olej przekładniowy?

Zaleca się, aby przy manualnej skrzyni biegów wymieniać olej przekładniowy co mniej więcej 80 – 100 tys. kilometrów. W przypadku niezbyt częstego korzystania z auta lub małego przebiegu w ciągu roku zaleca się, aby wymienić olej przekładniowy po 5 latach eksploatacji. W przypadku skrzyń półautomatycznych płyn przekładniowy należy wymieniać co 60 tys. kilometrów.

oleje przekładniowe

Czy styl jazdy wpływa na żywotność oleju przekładniowego?

Tak, styl jazdy ma znaczący wpływ na żywotność oleju przekładniowego. Intensywna jazda, częste przyspieszanie i hamowanie, a także jazda z dużym obciążeniem, mogą przyspieszyć zużycie oleju. Ponadto holowanie ciężkich przyczep, niewłaściwa zmiana biegów, a także jazda w korkach ulicznych w okresach letnich, kiedy temperatura jest wyjątkowo wysoka, mogą skrócić żywotność oleju przekładniowego.

Jak wybrać odpowiedni olej przekładniowy dla twojego samochodu?

Wybór odpowiedniego oleju przekładniowego zależy od wielu czynników, takich jak marka i model samochodu, rodzaj skrzyni biegów (manualna czy automatyczna), a także styl jazdy i warunki, w jakich samochód jest najczęściej używany. Ważne jest, aby zawsze sprawdzić specyfikacje producenta samochodu i wybrać olej, który spełnia te wymagania. W sklepie internetowym 2407.pl znajdziesz szeroki wybór olejów przekładniowych, które spełniają różne specyfikacje i są odpowiednie dla różnych modeli samochodów.