car-line.org.pl

Portal Motoryzacyjny

Samochody

Siedmioosobowy samochód

Każdy samochód ma w swojej specyfikacji podaną ilość osób, które może jednorazowo przewozić. Ten limit to przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa pasażerów. Nie zawsze jednak przekłada się to na komfort podróżowania. Szczególnie, gdy mowa o dużej rodzinie, czy o rodzinie, która posiada dzieci korzystające z fotelików. Wtedy dopuszczalna ilość osób może zupełnie nie iść w parze z komfortem jazdy. Jako przykład można podać samochód pięcioosobowy, w którym z tyłu muszą być zamontowane aż trzy foteliki. Podobnie jest w sytuacji, gdy z tyłu są dwa foteliki, a między nimi musi usiąść dorosły opiekun. Wtedy tych pięć miejsc wydaje się być zdecydowanie za mało. Co zrobić w takiej sytuacji? Wtedy najlepszym rozwiązaniem wydaje się samochód 7 osobowy.
Jeszcze kilkanaście lat temu samochody siedmioosobowe kojarzyły się wyłącznie z minibusami, czy vanami. Dziś jednak 7 osobowy samochód to szeroka gama modeli i marek samochodów, począwszy od małych SUV-ów, a na autach kompaktowych skończywszy. Wśród nich znaleźć można modele wielu znanych i cenionych marek, które doskonale wpisują się w potrzeby rodzin. Samochody te charakteryzują się trzeba rzędami siedzeń, co oczywiście przekłada się na ich długość. A ta musi być odpowiednia, aby przestrzeń między rzędami gwarantowała wygodę podróżowania. I tak właśnie pojawia się pierwsza kwestia, na którą warto zwrócić uwagę, gdy kupuje się taki samochód. Drugą kwestią jest pojemność silnika, a co za tym idzie – koszty podróżowania. Bardzo duży silnik pozwala nawet przy bardzo dużym obciążeniu jechać zawsze z większą prędkością. Mniejsze silniki nie mają już takiej mocy. Z drugiej jednak strony mniejszy silnik pozwoli zawsze zaoszczędzić na paliwie. Mniejsze spalanie to oczywiście mniejsze koszty zakupu paliwa.
Kolejną rzeczą, o której trzeba powiedzieć, jest bagażnik. Ten bardzo często ma ograniczoną przez trzeci rząd siedzeń powierzchnię. Owszem, można ją nieco zwiększyć, składając siedzenie, ale nie o to przecież chodzi. 7 osobowy samochód powinien mieć na tyle duży bagażnik, aby wszystkie osoby mogły w nim mieć potrzebne rzeczy, bez konieczności składania foteli. Samochód nie służy przecież tylko wyjazdom na zakupy, czy do lekarza. Rodzinom towarzyszy on także choćby podczas wyjazdów weekendowych, czy wakacji.
Ekonomiczny, wygodny, przestrzenny i posiadający duży bagażnik – taki jest idealny samochód siedmioosobowy. I dziś bez problemu znaleźć można go na polskim rynku. A wybór jest na tyle duży, że każdy jest wstanie znaleźć model idealny.