car-line.org.pl

Portal Motoryzacyjny

auto detailing
Samochody

Twój samochód w najlepszym wydaniu, czyli co to jest auto detailing

Dla wielu samochód to nie tylko wygodny środek transportu. Często okazuje się on wiernym towarzyszem ważnych, intensywnych podróży, wizytówką osoby lub jej firmy czy odzwierciedleniem prawdziwego zamiłowania do motoryzacji. Wszystkie te sytuacje łączy jedno: pragnienie, aby samochód pozostawał w świetnej kondycji. Na takie potrzeby odpowiada profesjonalny auto detailing, który szybko zyskuje na popularności wśród kierowców. Czym faktycznie jest? I w jaki sposób potrafi odmienić oblicze samochodu?

Auto detailing – co to jest?

Samochodowe SPA, pielęgnacja aut, kosmetyka samochodowa – istnieją różne terminy określające współczesny auto detaling. Co dokładnie się pod nimi kryje? To profesjonalne, kompleksowe usługi związane z czyszczeniem, konserwacją i renowacją samochodów oraz innych pojazdów. Szeroki zakres działań auto detailingu, opartych na nowocześniejszych technologiach i rozwiązaniach, pozwala na skuteczne oraz trwałe zadbanie o znakomity stan posiadanego auta.

Usługi w autodetalingu znacznie wykraczają poza podstawową pielęgnację, oferowaną przez typowe myjnie samochodowe. Chodzi bowiem nie tylko o kompleksowe czyszczenie pojazdu, ale również staranne usuwanie nieestetycznych, drobnych uszkodzeń oraz realne zabezpieczenie go przed łatwym pojawieniem się kolejnych mankamentów – na skutek jazdy w trudniejszym terenie, negatywnego oddziaływania warunków atmosferycznych czy innych, niesprzyjających okoliczności. Warto wspomnieć, że dzisiejszy auto detaling ma w zanadrzu ciekawe, zaawansowane rozwiązania, jak stosowana na szyby „niewidzialna wycieraczka”, która znacząco podwyższa bezpieczeństwo podróżowania, np. podczas wyjątkowo intensywnych opadów.

Jakie usługi oferuje auto detailing?

Obecnie kosmetyka samochodowa zna różne, efektywne rozwiązania z zakresu profesjonalnego czyszczenia pojazdów oraz poddawania ich czynnościom renowacyjnym i konserwacyjnym. Można je podzielić na dwie kategorie: działania wewnętrzne i zewnętrzne. Pierwsze dotyczą sposobów pielęgnacji auta w środku. Mowa tu m.in. o precyzyjnym odkurzaniu i czyszczeniu tapicerki, podsufitki, wnętrza bagażnika, deski rozdzielczej oraz pozostałych detali. Do tego dochodzą różne usługi związane z tapicerstwem samochodowym albo możliwości typu zabezpieczenia kokpitu specjalną powłoką antystatyczną. Rozwiązaniem wartym uwagi jest także fachowe czyszczenie komory silnika, dzięki któremu ważne elementy gumowe i plastikowe, znajdujące się pod maską auta, są odświeżone i utrzymane w dobrym stanie.

Jeśli chodzi o działania zewnętrzne – tu także znajdziemy całą paletę atrakcyjnych opcji, obejmujących profesjonalne lakiernictwo polerowanie oraz wiele innych. Począwszy od starannego czyszczenia karoserii, przez takie działania, jak renowacja lakieru, a skończywszy na nałożeniu samoregenerującej się, wysokiej jakości folii ochronnej lub powłoki ceramicznej, która nadaje pojazdowi olśniewający połysk, zapewnia łatwiejsze mycie auta oraz skutecznie zabezpiecza przed drobnymi rysami czy odpryskami lakieru. Osoby korzystające z usług auto detailingu mogą liczyć też na profesjonalne odnowienie lamp, przywrócenie wyglądu felg do stanu pierwotnego, a w przypadku posiadaczy kabrioletów – odpowiednie zaimpregnowanie materiałowych poszyć dachowych.

Ile kosztuje autodetailing?

Cena usług takiego auto SPA może znacząco się różnić, choćby z uwagi na zakres i rodzaj podejmowanych działań. W zależności od wybranych rozwiązań, ich koszt waha się nieraz od zaledwie kilkudziesięciu złotych do nawet ponad dziesięciu tysięcy. Jednak popularność auto detailingu nabiera przyspieszenia, zyskując coraz więcej sympatyków i to nie tylko wśród najbardziej zapalonych miłośników motoryzacji. Oczywiście, kierowcy, którzy uwielbiają każdy detal w swoim aucie, najbardziej docenią możliwości renomowanego, samochodowego SPA. Zwłaszcza bogate doświadczenie fachowców-pasjonatów, rozumiejących potrzeby swoich klientów i potrafiących odpowiednio zatroszczyć się o najdrobniejsze elementy pojazdu – tak, jakby chodziło o ich własny.

Usługi auto detailingu wciąż się rozwijają, obejmują różne typy pojazdów (np. także motocyklowych) i świetnie sprawdzają się przy wielu okazjach. Bez względu na to, czy chodzi o ważne uroczystości, spotkania biznesowe lub inne sytuacje – profesjonalna kosmetyka samochodowa dostarczy samych powodów do dumy z własnego auta. Ponadto, ma ona wymiar zarówno estetyczny, jak i praktyczny. Dzięki auto detailingowi samochód prosto z salonu potrafi zachować olśniewający wygląd na znacznie dłuższy czas, zaś używane auto – odzyskać swój dawny blask. Kontakt z auto detailingiem to szansa na zlikwidowanie przykrych dla oka problemów, które z czasem mogą też niekorzystnie wpłynąć na stan techniczny pojazdu . I co za tym idzie – na generowanie dodatkowych kosztów, a także komfort podróżowania, czy to kierowcy, czy pasażerów.