car-line.org.pl

Portal Motoryzacyjny

Sprawdzenie auta przed zakupem
Motoryzacja

Sprawdzenie auta przed zakupem – zadbaj o własne bezpieczeństwo

Spora część z nas zakupu samochodu dokonuje przez rynek wtórny. Kupujemy czasami w komisie, czasami od firmy wyprzedającej flotę, czasami od klientów indywidualnych. Niezależnie od tego, kto jest sprzedawcą, warto przed dokonaniem transakcji, skorzystać z możliwości sprawdzenia używanego pojazdu. Dzięki temu możemy uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, a często także trochę zaoszczędzić. 

Sprawdzone auto — bezpieczny zakup

O stanie pojazdu, który kupujesz, powinieneś wiedzieć wszystko. Niestety samochód używany nie jest jak otwarta księga, w której od razu widać, co jest nie tak. Czasami przystępna cenowo oferta, która wydaje się rozsądna, ukrywa wady samochodu, o których nie pomyślisz. Dlatego tak ważne jest, abyś — zanim dokonasz zakupu auta — dokładnie sprawdził jego stan. Z pomocą mogą przyjść auto rzeczoznawcy jak np. autorzeczoznawcy.com.pl opinie czy zaprzyjaźniony mechanik. Jeśli sam nie jesteś ekspertem z dziedziny motoryzacji, warto skorzystać z takiego wsparcia. 

Co warto sprawdzić przed zakupem używanego samochodu?

Przed zakupem auta konieczna jest oczywiście próba uruchomienia silnika, próbna jazda, ale to zdecydowanie za mało. Skontrolować trzeba przebieg silnika. Szczególną uwagę warto zwrócić na stan liczników. Niestety nadal zdarzają się sprzedawcy, którzy próbują zmieniać te wartości, dlatego warto zadbać, aby pojazdowi przyjrzał się fachowiec. Wiedza na temat pojazdów wystawionych do sprzedaży powinna obejmować informacje o wszystkich naprawach, przeprowadzanym serwisie, regularności wymiany oleju. Zakup auta powinien być poprzedzony kontrolą stanu opon, tarcz hamulcowych oraz klocków. Nie bez znaczenia będzie praca amortyzatorów, stan poszczególnych elementów zawieszenia, praca układu wydechowego. Dla osoby, która nie posiada szczegółowej wiedzy w tym zakresie ocena stanu samochodu, weryfikacja danych podawanych przez sprzedawcę oraz ustalenie stosunku stanu pojazdu do proponowanej ceny może być jednak trudna. 

Autorzeczoznawcy — opinie warte poznania

Z pomocą w ocenie stanu pojazdu przychodzą serwisy takie jak Autorzeczoznawcy.com.pl i ich opinie. Możesz tutaj zamówić usługę oceny stanu pojazdu, a często także profesjonalną negocjację ze sprzedawcą w twoim imieniu. Sprawdzenie stanu samochodu i poszerzona wiedza w tym zakresie to nie tylko kwestia przyszłego bezpieczeństwa i uniknięcia niemiłych niespodzianek, ale i źródło argumentów w trakcie negocjacji ceny pojazdu. 

Sprawdzenie samochodu — nie warto oszczędzać

Z takiej profesjonalnej oferty w wielu przypadkach warto skorzystać, szczególnie jeśli masz poczucie, że nie jesteś w stanie samodzielnie dokonać takiej oceny. Współpraca z profesjonalnym auto rzeczoznawcą jest w stanie uchronić cię przed niekorzystną transakcją.