car-line.org.pl

Portal Motoryzacyjny

Warsztat

Jaka instalacja powietrzna w warsztacie?

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się instalacja powietrzna w warsztacie. Instalacje sprężonego powietrza są często wykorzystywane w zakładach wulkanizacyjnych oraz innych podmiotach warsztatowych.

Czym są instalacje powietrzne

zwijacz do węża w serwisie flotowym

Najlepiej wybierać firmy, które realizowały projekty dla dużych fabryk przemysłowych. Zapewnienie nieograniczonego dostępu do sprężonego powietrza wysokiej jakości jest główną rolą instalacji pneumatycznej. Warto zwrócić uwagę na fakt, że sprężone powietrze jest niezbędne do zasilania urządzeń, narzędzi oraz maszyn warsztatowych. Do wszystkich punktów odbioru w warsztacie należy dostarczyć wymaganą ilość powietrza. Ważne, żeby już na samym początku opracować odpowiedni plan instalacji powietrznej i uwzględnić jej optymalizację. Chodzi przede wszystkim o to, żeby w każdej części warsztatu móc korzystać ze sprężonego powietrza. Obecnie wykorzystywana jest głównie technologia systemów aluminiowych. Wszystkie instalacje wykonane są z aluminium, które cechuje się dużą trwałością. Warto dodać, że montaż aluminiowej instalacji jest zdecydowanie tańszy od montażu klasycznej instalacji wyprodukowanej z tworzywa. Jest to też lepsze od miedziowej instalacji, która jest znacznie bardziej problematyczna oraz czasochłonna. Należy pamiętać, że nie trzeba stosować nawet dodatkowego uszczelnienia.

Wybór rur powietrznych

Dodatkowe uszczelnienie potrzebne jest przy instalacjach ze stali ocynkowanej. Problem korozji można skutecznie wyeliminować, jeżeli odpowiednio skonfigurujemy rurociąg z elementami filtracyjnymi oraz uzdatniającymi. Podstawowymi elementami do przesyłania sprężonego powietrza są rury powietrzne do instalacji pneumatycznych. Mogą być stosowane we wszystkich branżach przemysłowych, ponieważ wykonane są z różnych materiałów, takich jak polipropylen, poliamid oraz aluminium. Wysoką szczelność możemy uzyskać, jeżeli prawidłowo dobierzemy elementy armatury oraz rodzaj rury instalacyjnej.

Zastosowanie zwijaczy do węży

Zwijacze do węży są narażone na bardzo duże obciążenia. Chodzi tu przede wszystkim o działanie nie tylko wysokich, ale również bardzo niskich temperatur. Szkodliwe działanie mają także substancje chemiczne, wiatr oraz promieniowanie UV. Zwijacze powinny cechować się dużą odpornością, niezależnie od tego, czy są wykorzystywane w garażu autobusowym, czy też w zakładzie chemicznym. Niektóre środowiska są naprawdę mocno wymagające i wtedy poszczególne elementy są mocno narażone na korozję. Zwijacze są często przeciągane, a to sprawia, że są naprawdę mocno narażone na uszkodzenia mechaniczne, które zdarzają się dosyć często.

Rury powietrza