car-line.org.pl

Portal Motoryzacyjny

malowanie felg
Motoryzacja

Malowanie stalowych felg. Można je wykonać samodzielnie

Malowanie stalowych felg wydaje się pracą niemożliwą do wykonania w warunkach domowych. Nic bardziej błędnego. Felgi bez problemu można pomalować w garażu czy też nawet przydomowym ogródku. Aby jednak efekt malowania był zadowalający, do malowania trzeba przywiązać sporo uwagi. Jak pomalować felgi?

Felgi bez opon

Aby pomalować felgi, rozsądnie jest najpierw zdjąć z nich opony. Felgi przed malowaniem należy oczywiście najpierw oczyścić. Z uwagi na to, ze felgi mają wiele zakamarków, oczyszczanie, nie jest łatwe. Na pewno nie da się tego wykonać poprawnie ręcznie i papierem ściernym. O wiele rozsądniej użyć szczotki drucianej, którą można zamocować na wiertarce. Wskazana jest szczotka okrągła. Taką będzie można dotrzeć do każdej części felgi. Szybkie obroty wiertarki, z pewnością pomogą w łatwym wykonaniu tej pracy. Po oczyszczeniu felgi trzeba dodatkowo oczyścić sprężonym powietrzem, by wszelkie pyłki z zakamarków wydmuchać. Wskazane jest też odtłuszczenie felg. Na odtłuszczonych farba będzie lepiej się trzymać. Jeśli na felgach już były ślady rdzy, wskazane jest zabezpieczenie ich warstwą farby antykorozyjnej.

Malowanie felg

Malowanie felg nie jest trudne. Jeśli nie posiadamy pistoletu do malowania i kompresora, z powodzeniem możemy pomalować felgi farbą w sprayu. Taka pracę najlepiej wykonywać w słoneczny, ciepły dzień, by farba szybciej wyschła. Nie można jednak wykonywać jej w dzień bardzo upalny, nasłoneczniony. Rozgrzanych słońcem metalowych felg nie należy malować, bowiem rozpuszczalnik z farby zbyt szybko wyschnie, farba zaś może nie przylgnąć dokładnie do powierzchni felgi.

Pierwsza warstwa farby nie powinna być gruba. Dużo rozsądniej jest malować felgi wielokrotnie, nakładając kilka cienkich warstw farby, niż jedną grubszą. Zbyt gruba warstwa farby to bowiem problemy z jej wyschnięciem. Zbyt wiele farby to także ryzyko powstawania brzydkich zacieków. Zawsze więc cienkie warstwy farby to o wiele lepsze rozwiązanie. Gdy wyschnie pierwsza warstwa, można nakładać kolejną. W chwili, gdy widać, że felgi są pomalowane dokładnie, pracę można uznać za skończoną.

Zakładanie opon i montaż kół

Na pomalowane felgi można założyć opony, koła zaś zamontować do samochodu. Warto przy tej pracy zachować trochę ostrożności, by – na przykład – nie zarysować farby świeżo położonej na felgach. Dokładnie pomalowane felgi, będą pięknie się prezentować, auto zyska na wyglądzie. Jeśli praca została wykonana dokładnie, można mieć pewność, że jej efekt wystarczy na bardzo długo. Dobrze pomalowane felgi nie będą rdzewieć i cały czas będą wyglądać doskonale.

zycie-chotomowa.pl