car-line.org.pl

Portal Motoryzacyjny

spodnie
Zakupy

Do jakich sylwetek pasują spodnie z wysokim stanem?

Każda figura jest piękna, jednak nie zawsze dobrze prezentuje się we wszystkich ubraniach. Aby odpowiednio uwydatnić mocne strony swojej sylwetki i ukryć te, których nie chcemy eksponować, należy wiedzieć, jakie ubrania nam służą, a które niekoniecznie. W poniższym tekście przyjrzymy się z bliska spodniom z wysokim stanem. Zapraszamy!

Spodnie z wysokim stanem wyszczuplające

Spodnie z wysokim stanem cieszyły się ogromną popularnością w latach 80-tych  oraz 90-tych ubiegłego wieku. Obecnie przechodzą one swój prawdziwy renesans i możemy spotkać je zarówno na ulicach, jak i wybiegach mody. Należą one do tego typu garderoby, który z pewnością nikomu nie zaszkodzi i który może śmiało być noszony przez osoby o różnych sylwetkach, od jabłka po klepsydrę. W niektórych przypadkach, dobrze wystylizowane spodnie z wyższym stanem mogą mieć jednak działanie wyszczuplające. Dotyczy to głównie kobiet z szerszymi biodrami, które zdecydowanie nie powinny zakładać biodrówek. Spodnie z wysokim stanem sprawią, że nogi optycznie się wydłużą, a biodra zwężą. Tego typu spodnie są również doskonałym rozwiązaniem dla osób bez widocznie zarysowanego wcięcia w talii. Spodnie zaczynają się bowiem na brzuchu i świetnie modelują w tym miejscu talię.

Jakie spodnie z wysokim stanem wybrać? 

W sklepach spotkamy spodnie z wysokim stanem w rozmaitych krojach. Niektóre z nich to spodnie rurki, które są idealnie dopasowane i często wykonane są z rozciągliwego materiału. To właśnie one mają najbardziej wyszczuplające działanie. Inny model to Mom Jeans, który stał się ostatnio niezwykle popularny. Charakteryzuje się on oczywiście wysokim stanem, ale i luźniejszym krojem, dzięki czemu jest bardzo wygodny. Należy pamiętać, że spodnie z wysokim stanem to nie tylko jeansy i spotkać je można w najróżniejszych kolorach i fasonach. Warto więc eksperymentować i czerpać z ich korzystnych dla sylwetki właściwości jak najwięcej.

Jak stylizować spodnie z wyższym stanem? 

Spodnie z wysokim stanem wyglądają dobrze, pod warunkiem, że dobierze się do nich odpowiednie ubrania. Pierwszą zasadą, której należy przestrzegać jest zestawianie krojów luźnych z dopasowanymi. Jeżeli zdecydujemy się na spodnie typu Mom Jeans koniecznie połączmy je z dopasowaną koszulką lub topem, zaś rurki z wysokim stanem skontrastujmy z luźniejszą bluzą lub szerszą koszulką. Dzięki temu zabiegowi nasza sylwetka będzie prezentowała się proporcjonalnie. Kolejną kwestią jest umiejętne podkreślenie talii, które często wymaga wpuszczenia górnej części ubioru w spodnie lub użycia paska. To właśnie bowiem w takim zestawieniu talia będzie najbardziej zarysowana. Na koniec, warto podkreślić, że spodnie z wyższym stanem mogą optycznie wydłużyć nogi, ale również tutaj należy pamiętać o pewnych zasadach. Częstą praktyką jest podwijanie nogawek. Nie jest to nic złego i zabieg ten może często urozmaicić stylizację, jednak równie często bywa on łączony z zakładaniem butów za kostkę. Takie modele natomiast zdecydowanie skracają nogi i należy się tego wystrzegać.