car-line.org.pl

Portal Motoryzacyjny

land rover auto
Samochody

Land Rover – co marka przygotowała na 2021 rok?

Każdy, kto lubi SUV-y z terenowym zacięciem, z pewnością będzie zachwycony niejedną, najnowszą propozycją spod znaku Land Rover. W ostatnim czasie marka jeszcze bardziej zmodernizowała swoje obydwa flagowe modele i dzisiaj zarówno Defender, jak również Discovery, prezentują się jeszcze lepiej nie tylko pod kątem wizualnym ale także technologicznym. Jakie niespodzianki przygotowali dla nas inżynierowie i designerzy z Land Rover?

Nowy Land Rover Discovery

Poliftingowa wersja najnowszego Land Rovera Discovery jest nieco bardziej drapieżna, ale zachowuje charakterystyczną dla tego modelu muskularną sylwetkę. Nieco zmieniony został przedni zderzak oraz reflektory, które zostały wyposażone w oświetlenie LED do jazdy dziennej. Tylne światła również uległy lekkiej metamorfozie. Discovery nadal jednak pozostaje wygodnym SUV-em, w którym podróżować komfortowo może aż 7 osób.

Tym, na co warto zwrócić uwagę, jest multimedialny system Pivi Pro z wygodnym w obsłudze interfejsem, który w czasie podróży stanowi nowoczesne wsparcie informacyjno-rozrywkowe. Zmiany w Discovery dotyczą także jednostek napędowych, Land Rovery otrzymały bowiem nowe silniki – trzy jednostki 6-cylindrowe (benzynowe i wysokoprężne). Dostępna jest także wersja benzynowego silnika czterocylindrowego P300 Ingenium. Oprócz tego na dokładkę otrzymujemy również nowy inteligentny napęd na cztery koła. A jak wygląda sprawa z kultowym Defenderem?

land rover

Land Rover Defender 90 i 110

Kolejna odsłona legendarnego już Defendera została doceniona nie tylko przez kierowców. Najnowszy Defender został bowiem nagrodzony w corocznym konkursie World Car Awards, otrzymując miano najbardziej wyróżniającego się samochodu 2021 roku. Nowa wersja Land Rovera Defender, przy zachowaniu doskonałych właściwości terenowych, odznacza się także nowoczesnym i funkcjonalnym wyposażeniem. A wszystko to z zachowaniem tak charakterystycznego dla tego modelu, minimalistycznego designu. Ciekawym dodatkiem jest okno dachowe Alpine Light.

Nowy Land Rover Defender dostępny jest w wersji benzynowej 8-cylindrowej V8, z napędem wysokoprężnym oraz 6-cylindrowym silnikiem rzędowym MHEV, a także w wersji hybrydowej – PHEV. Ponadto Defender oferuje szeroką paletę personalizacji, przy czym dostępny jest w czterech pakietach akcesoriów – Elxplorer, Country, Adventure oraz Urban.

Land Rover – w teren, na wieś i do miasta

Nowe odsłony modeli Land Rovera doskonale pokazują, że są to samochody wszechstronne, które sprawdzą się zarówno w przypadku miłośników jazdy w terenie, jak również w roli rodzinnego SUV-a. Są to konstrukcje bezkompromisowe, którym udaje się zachować funkcjonalny i komfortowy charakter, co w tej klasie samochodów wcale nie jest proste. Dlatego też jeśli szukamy samochodu, który poradzi sobie w każdym terenie, a przy tym zapewnia wygodną i przyjemną podróż, to samochody Land Rovera są strzałem w dziesiątkę.

Co do ich niezawodności to pamiętajmy, że Land Rover funkcjonuje na rynku od prawie 70 lat i  te samochody niejednokrotnie dowodziły swojej trwałości m.in., jako auta wojskowe. Gwarancją ich prawidłowego działania jest jednak regularny serwis i przeglądy, przy czym warto je przeprowadzać w miejscach, które specjalizują się w serwisowaniu Land Rovera, takich jak np. serwis VCentrum w Warszawie. W ten sposób zyskamy pewność, że nasz Land Rover będzie zawsze niezawodny i nic nie będzie w stanie go zatrzymać.