car-line.org.pl

Portal Motoryzacyjny

Auto na kilka miesięcy
Samochody

Auto na kilka miesięcy? Zainteresuj się wynajmem długoterminowym.

Dwudziesty pierwszy wiek daje spore możliwości posiadaczom prawa jazdy kategorii B, którzy potrzebują samochodu do poruszania się po drogach. Nie trzeba tak jak kiedyś odkładać pieniędzy w skarpecie, aby móc pozwolić sobie na zakup auta. Coraz łatwiej o kredyt dla osób prywatnych na ten cel, możliwy jest również leasing przez osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Stosunkowo nowym trendem, przynajmniej w Polsce jest długoterminowy wynajem samochodów. Wydaje się on mieć wiele korzyści i warto się nim zainteresować lub dowiedzieć o nim co nieco – nawet jeśli aktualnie nowe auto nie jest nam potrzebne. Jeśli potrzeba jego pozyskania kiedyś zaistnieje, to wynajem długoterminowy będziemy już mieli w głowie, jako potencjalną możliwość jego pozyskania.

W czym wynajem jest lepszy od kredytu i leasingu?

Wynajem długoterminowy, to przede wszystkim elastyczność. Najczęściej umowa o taki wynajem trwa kilka miesięcy, w porywach do roku. Nie zobowiązujemy się do niczego na długie lata jak w przypadku leasingu, czy też kredytowania zakupu auta. Podpisanie umowy wynajmu auta nie obciąży naszej zdolności kredytowej i nie wymaga wpłaty wstępnej. Kierowca wynajmowanego auta nie musi się martwić też o ubezpieczenie oraz wszelkie naprawy, czy nawet wymianę sezonową ogumienia – zajmuje się tym firma wynajmująca. To bardzo cenne dla osób, które nie dysponują czasem na zajmowanie się samochodem lub po prostu nie mają do tego głowy.

Tylko auta miejskie i kompakty?

Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta – Nie, nie tylko. Na kilka lub kilkanaście miesięcy możemy wypożyczyć także auta wyższych klas. Oczywiście wtedy należy spodziewać się nieco wyższych kosztów wynajmu. Wybierać możemy także pomiędzy silnikami spalinowymi oraz hybrydami. Opcjonalny jest również typ skrzyni biegów – manualna lub automatyczna. Konkretnych aut należy szukać już bezpośrednio na stronach firm zajmujących się wypożyczaniem długoterminowym. Każdy powinien znaleźć odpowiadający jego potrzebom model.

Jakie warunki trzeba spełnić?

Aby móc wynająć auto, należy spełnić parę warunków. Oczywiście konieczne jest posiadanie prawa jazdy kategorii B. Często warunkiem firm jest posiadanie go od trzech lat i skończone 23 lata, a w przypadku lepszych modeli prawo jazdy trzeba posiadać od pięciu lat – takie wymagania znajdziemy choćby na stronie warszawskiej firmy Best-Rent – https://www.best-rent.pl/. Firmy takie honorują też europejskie i międzynarodowe prawa jazdy. Wybierając się po takie auto nie zapomnijmy zabrać ze sobą dokumentu tożsamości – będzie nam on potrzebny.