car-line.org.pl

Portal Motoryzacyjny

Hyundai i20
Samochody

Hyundai i20 nowej generacji – czym Cię zaskoczy?

Poprzednie generacje Hyundaia i20 cieszyły się sporą popularnością na polskim rynku. Zarzucano im natomiast brak wyrazistej stylistyki. Koreański producent postanowił to zmienić, ale nie poprzestał na kosmetyce – nowy i20 to zupełnie inna bryła nadwozia, która zdecydowanie może się podobać. Miejski Hyundai już w momencie premiery stał się głównym pretendentem do miana lidera klasy B. Co za tym przemawia? Najważniejsze zalety modelu omawiamy w naszym artykule.

Sportowa stylistyka

Nie ma co ukrywać, że to właśnie design nowego Hyundaia i20 jest tym, co najmocniej przykuwa uwagę. Auto wyraźnie wyładniało, teraz prezentując się bardzo dynamicznie, a wręcz sportowo. Takie odczucia są zgodne z intencjami producenta, który po raz pierwszy zastosował w tym modelu nową filozofię projektowania – Sensous Sportiness.

W tej filozofii chodzi o to, aby dynamiczna linia nadwozia korespondowała z szeregiem nowoczesnych rozwiązań technologicznych wspierających kierowcę. Są to m.in. światła w technologii LED (w tym tylne układające się w kształt litery Z). Do tego dochodzi bardzo charakterystyczny przedni grill, który mocno wyróżnia Hyundaia i20 ( https://mmcars.hyundai.pl/modele/nowy-i20 ) na tle całej klasy B.

Ogrom przestrzeni

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że samochody miejskie są coraz większe, ale Hyundai pod tym względem postanowił wszystkich zaskoczyć. W środku jest mnóstwo miejsca dla czterech dorosłych osób. Bez problemu zamontujemy dwa pełnowymiarowe foteliki na tylnej kanapie, a za kierownicą komfortowo poczują się nawet rośli kierowcy.

Imponuje bagażnik, który w porównaniu z poprzednią generacją urósł aż o 25 litrów do 351 litrów. Nie powinno być problemu z zapakowaniem się do niego na rodzinne wakacje.

Coś dla fanów klasyki i hybryd

Mocną stroną Hyundaia i20 nowej generacji jest bardzo szeroki wybór wariantów silnikowych. Jeśli preferujesz proste, sprawdzone i niezawodne rozwiązania, natomiast dynamika jest na drugim miejscu, to spokojnie możesz zdecydować się na silnik 1.2 MPI o mocy 84 KM. Lepsze osiągi zapewni jednostka 1.0 T-GDI rozwijająca 100 KM – to optymalny wybór do tego samochodu.

Hyundaia i20 można również zamówić z napędem hybrydowym i to w dwóch wariantach mocy – 100 lub 120 KM.

W modelu i20 Hyundai oferuje także nową przekładnię iMT, czyli skrzynię manualną wyposażoną w funkcję odłączania silnika po zwolnieniu pedału gazu. Powoduje to natychmiastowe przejście w tryb wybiegu, co pozwala zaoszczędzić nawet dodatkowe 3-4 proc. paliwa.

Bardzo bogate wyposażenie

Szczególnie jak na klasę B. W Hyundaiu i20 można mieć praktycznie wszystko, co potrzebne do komfortowej i bezpiecznej jazdy, włącznie z elementami wyposażenia jeszcze do niedawna zarezerwowanymi dla segmentu premium. Warto wymienić chociażby system łączności bezprzewodowej BlueLink, system monitorowania martwego pola BCA, asystenta podążania pasem ruchu LFA czy funkcję zdalnego otwierania i zamykania drzwi.

Chcesz sprawdzić, jak Hyundai i20 sprawdza się w warunkach drogowych? Umów się na jazdę testową w salonie autoryzowanego dealera marki – MM Cars Hyundai Katowice. Możesz to zrobić online – dzięki dużej dostępności samochodów doradca zarezerwuje dogodny dla Ciebie termin.