car-line.org.pl

Portal Motoryzacyjny

opony zimowe
Motoryzacja

Czym się kierować przy wyborze opon zimowych?

W sklepach bez trudu znajdziemy szeroki wybór opon zimowych. Produkty jednego producenta mogą odznaczać się różnymi parametrami i co za tym idzie, także ceną. Na co więc szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie? Podpowiadamy.

Tanie czy drogie opony zimowe?

Pierwszą kwestią nad którą zapewne zastanawia się wielu kierowców jest cena. Warto już na samym początku określić to ile jesteśmy w stanie zapłacić za ogumienie do naszego auta. Na rynku istnieją trzy klasy różniące się jakością oraz oczywiście ceną.

Ekonomiczny segment to rozwiązanie idealne dla osób posiadających nieduże wymagania. Nadają się zwłaszcza do jazdy po mieście. Małe prędkości, niewielki przebieg roczny i unikanie jazdy wyczynowej. Jeśli zaliczamy się do takiej grupy kierowców i nie chcemy zbytnio przepłacać za opony wysokiej klasy, których nie wykorzystamy w pełni to warto rozejrzeć się właśnie za takimi produktami.

Segment średni to pewien kompromis między oponami ekonomicznymi i premium. Są to rozwiązania, które wcześniej były dostępne tylko w wyższej klasie, ale teraz znajdują się także tutaj. To doskonały wybór dla kierowców, którzy chcą jeździć na ogumieniu o bardzo dobrych parametrach, ale nie chcą dużo płacić za opony. Niektóre z produktów praktycznie dorównują osiągami oponom premium. Aby się o tym przekonać wystarczy przeczytać jak sprawują się w niezależnych testach.

Opony z segmentu premium to wybór dla najbardziej wymagających. Zastosowane rozwiązania bazują na najnowszych odkryciach technologicznych, więc nic dziwnego, że ogumienie z tej półki cenowej należy do najlepszych producentów.

Nowe opony z wszystkich segmentów cenowych można nabyć na przykład na stronie https://noweopony.pl/opony/zimowe.

Jakie parametry opon zimowych?

Planując zakup opon zimowych warto sprawdzić na początek parametry, które będą pasować do naszego auta. Przykładowo widząc na stronie https://noweopony.pl/opony/zimowe/175/65/r14 parametr 175/65 r14 możemy w prosty sposób to rozszyfrować. Pierwsza liczba oznacza szerokość, którą podaje się w milimetrach. 65 to procentowa wartość oznaczająca profil opony, można to także skojarzyć z wysokością. R14 to średnica felgi. Jeśli już znamy te parametry to możemy bez trudu wyświetlić te opony, które będą pasować do naszego samochodu.

Na zimę warto wybrać produkt, który będzie charakteryzował się przede wszystkim krótką drogą hamowania. Jeśli często korzystamy z pojazdu to warto zwrócić też uwagę na klasę zużycia paliwa. Ostatni z parametrów do porównania to poziom hałasu. W przypadku opon zimowych nie jest on tak bardzo istotny, ale jeśli zależy nam na komforcie przy jeździe prędkościami autostradowymi to trzeba go brać pod uwagę.