car-line.org.pl

Portal Motoryzacyjny

wakacje z dzieckiem
Motoryzacja

Wakacje z dzieckiem – co zrobić by były udane?

Każdy, kto był kiedyś na wakacjach z dzieckiem ma świadomość, że jest to nie lada wyzwanie. Dzieci bowiem mają nieco inne potrzeby niż dorośli. Starsi woleliby spokojnie poleżeć na plaży, podczas gdy dziecko chce budować zamki z piasku. Dorośli chcą wejść na górski szczyt, dziecko zatrzymuje się co chwilę nad każdą mrówką na szlaku…

Długo można wymieniać, jak rozbieżne podejście do urlopu mają starsi i młodsi. Aby jednak wakacje z dzieckiem były udane, należy wziąć pod uwagę kilka aspektów.

Po pierwsze, z dzieckiem nie można pozwolić sobie na spontaniczność. Kiedy ktoś przywykł do wędrówki od schroniska do schroniska, musi o tym chwilowo zapomnieć. Podstawą urlopu z dzieckiem jest dobry nocleg, zarezerwowany odpowiednio wcześniej. Pokój powinien być przestronny, cichy (nie warto rezerwować pokoi na przykład nad pizzerią, czy barem, ponieważ będzie głośno do późnego wieczora), latem klimatyzowanym. Dobrze, jeśli pensjonat lub hotel posiada specjalną strefę atrakcji dla dzieci. Mogą to być otwarte baseny, sala do zabaw typu mini disco z instruktorem, czy zwyczajny plac zabaw w ogrodzie. Ważne by dzieci miały miejsce, w którym będą mogły rozładować nadmiar energii.

Po drugie wakacje z dzieckiem nie udadzą się, jeśli rodzice nie dostosują programu wakacji do rytmu dnia swojej pociechy. Jeśli malec lubi długo spać, nie rezerwuj rejsu statkiem na 8 rano, jeśli zawsze zjada obiad w przedszkolu o 13, postaraj się w tej godzinie wygospodarować przerwę w zwiedzaniu muzeów na obiad w restauracji.

Jeśli potrzeby dziecka będą zaspokojone, wakacje z dzieckiem staną się cudownym, rodzinnym czasem.

missiu.pl