car-line.org.pl

Portal Motoryzacyjny

Zakupy

Jak wybrać idealną kurtkę na motocykl.

Wielu motocyklistów, nawet takich, którzy maszynę tę posiadają od dawna, nie raz i nie dwa zadawało sobie pytanie – jaka kurtka na motocykl będzie dla mnie odpowiednia. Sprawa jak się okazuje nie jest wcale tak prosta jakby mogło się wydawać.
Producenci odzieży i akcesoriów motocyklowych prześcigają się bowiem w nowych pomysłach i projektach oferując nam tym samym niezły zawrót głowy. Do wyboru mamy wiele wzorów i materiałów zarówno mniej jak i bardziej wymyślnych. Dość istotna jest również kwestia ceny. Zarówno odzież jak i reszta motocyklowych gadżetów okazać się może dość kosztowna, dlatego przy wyborze warto zwrócić uwagę także na ten aspekt. Dalej ograniczać nas może już tylko wyobraźnia. Wiele bowiem zależy od naszych osobistych preferencji. Niektórzy producenci oferuje specjalnie spersonalizowane kurtki, które można samodzielnie zaprojektować i tym samym wyróżnić się wśród tłumu. Bardzo często wśród społeczności motocyklistów można spotkać się z tym samym motywem czy wzorem na kurtce co oznaczać może przynależność do danej grupy lub „gangu”. Bardziej popularne są jednak kurtki wykonane ze specjalnego, odpornego na przetarcia materiału, z różnymi odblaskami, refleksami i licznymi – bardzo przydatnymi kieszeniami. Warto wybrać materiał, który będzie przewiewny i oddychający, ale także wodoodporny i z dodatkową odpinaną, ocieplaną przypinką. Zapewni nam to komfort jazdy we wszystkie pory roku – od słonecznego i upalnego lata, przez deszczową jesień i wiosnę, aż po mroźną zimę. Nie oznacza to jednak, że bardziej zapaleni motocykliści maja się w jakikolwiek sposób ograniczać. Nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, aby w swojej garderobie mieli dwie, trzy, cztery a nawet i więcej kurtek – każda na inną porę roku, lub na specjalne okazje. W różnych wariacjach kolorystycznych i z różnych materiałów. Warto jednak zaznaczyć, że kurtka taka nie tylko ma dobrze wyglądać. Jej podstawowym zadaniem jest przecież przede wszystkim ochrona naszego ciała przed otarciami, które wystąpić mogą podczas wypadku i nieoczekiwanego szlifu naszego ciała po drodze. Dlatego tak ważna jest jakość i staranności wykonania tej części garderoby. Może ona bowiem uratować nasze ciało przed dotkliwym i bolesnym skaleczeniem.
Jak widać wybór kurtki na motocykl stanowić może nie lada wyzwanie. Ważne jest wiec aby podczas zakupu przemyśleć wszystkie za i przeciw, a także określić jakie mamy wymagania wobec tejże części garderoby. Jeżeli weźmiemy pod uwagę wszystkie wcześniej wymienione kwestie, z całą pewnością wybór będzie trafiony.