car-line.org.pl

Portal Motoryzacyjny

Warsztat

Renowacja lakieru – zalety

Renowacja najczęściej polega na jednoczesnej odnowie i polerowaniu lakieru. To bardzo popularna i często wykorzystywana usługa, która jest w stanie wyraźnie poprawić stan auta i wpłynąć pozytywnie na jego wygląd, co dla kierowców też ma olbrzymie znaczenie – każdy woli przecież poruszać się po drogach atrakcyjnymi pojazdami bez żadnych skaz. Lakierowanie jest jednak pracą wymagającą i czasochłonną. Wymaga ona sporego obeznania w temacie i dużego doświadczenia, tak więc przeciętny człowiek raczej nie jest w stanie sam się nią zająć. Na szczęście od tego jest właśnie lakiernia samochodowa. To ona oferuje klientom szereg kompleksowych usług, wpływających na poprawę stanu i wyglądu aut.

Renowacja lakieru zawsze rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia i osuszenia pojazdu. Samochód jest myty przy pomocy specjalistycznych myjek ciśnieniowych i piany aktywnej, które pozwalają dotrzeć do jego najmniejszych zakamarków, by usunąć brud i zanieczyszczenia dosłownie z każdego miejsca i zetrzeć ewentualne plamy występujące na samym lakierze. Następnie usuwane są zanieczyszczenia metaliczne. Jeżeli samochód dalej w jakiejś części jest brudny, stosuje się dodatkową glinkę, która radzi sobie z tymi najbardziej wymagającymi i najtrudniejszymi do usunięcia plamami. Przygotowany w ten sposób pojazd może następnie zostać poddany dokładnej obserwacji. Wskutek tego wykrywa się różne typy rys i wgnieceń, by później łatwiej móc je zamaskować. Ocenia się także grubość lakieru, mierząc ją i zapisując wynik. Następnie lakiernia samochodowa może się już zająć wytypowanymi uszkodzeniami.

Renowacja i polerowanie lakieru to metoda, która błyskawicznie podnosi wartość wizualną pojazdu. Staje się on po prostu atrakcyjniejszy dla oka. Odnowa lakieru jest też zabiegiem przygotowującym samochód do dalszych czynności, czyli np. do zabezpieczania jego powierzchni specjalistycznymi woskami lub dodatkowymi powłokami. O tym też warto bowiem pomyśleć. Powłoka ceramiczna może zadziałać świetnie na stan samochodu, ale stanie się tak tylko wtedy, gdy zostanie poprzedzona dokładną i prawidłowo przeprowadzoną renowacją lakieru. Kolejność wykonywania tych prac jest bardzo ważna. Najpierw zawsze należy zająć się powierzchnią lakieru, by dopiero potem przejść do samego zabezpieczania samochodu. Tym wszystkim może się zająć właśnie profesjonalna lakiernia samochodowa. Każdy kierowca powinien mieć przynajmniej jedno takie miejsce, do którego zawsze będzie mógł zgłosić się ze swoim samochodem, aby go odświeżyć i ulepszyć.